Rwa kulszowa i przepuklina

Rwa kulszowa i przepuklina Jeśli cierpisz na ból w dole pleców, to całkiem możliwe jest że powoduje to rwa kulszowa lub przepuklina. Są to dwie najczęściej występujące przyczyny bólu pleców. W rzeczywistości, wiele osób często myli te dwie choroby ze sobą. Przepuklina dysku, powszechnie znana jako dyskopatia, występuje wtedy, gdy w napięte mięśnie międzykręgowe ocierają się o nerwy, powodując silny ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa. Rwa kulszowa, odnosi się do bólu, który może wystąpić ze względu na podrażnienie nerwu kulszowego. Ten ból może być odczuwalny od dolnej części pleców aż do okolic poniżej kolana. Rwa kulszowa jest objawem przepukliny dysku, ale nie tylko. Co zrobić, gdy masz do czynienia z rwa kulszowa powodu przepukliny dysku? Czasami trudno powiedzieć, czy ból w dole pleców, to rzeczywiście rwa kulszowa i jest spowodowany przez przepuklinę dysku. Ten rodzaj urazu dysku nie może być zdiagnozowany przez typowe zdjęcie rentgenowskie lub standardowe badania lekarskie. Dlatego pierwszą rzeczą do zrobienia, jeśli występuje u ciebie intensywny ból w dole pleców, jest skonsultowanie się z ekspertem. Czy muszę poddać się operacji, jeśli mam przepuklinę dysku? Nie zawsze operacja jest koniecznością. Czasami pomocne są serie masażów, przynoszących wyraźną ulgę choremu.

Fakty o pandemii grypy

Fakty o pandemii grypy Ryzyko wystąpienia globalnej pandemii grypy, nie jest kwestią tego „czy”, ale „kiedy”. Wystarczy spojrzeć na niedawne problemy ze Świńska grypą H1N1, aby zrozumieć jak realna jest to groźba. Wirus H1N1 był silniejszą wersja grypy, to na szczęście brakowało mu prawdziwej siły rażenia. Wyobraź sobie wybuch grypy, taki jak w 1918 roku. Wtedy hiszpańska grypa wymordowała 20 lub więcej procent ludności w niektórych częściach świata. Jednak w 1918 roku nie mieliśmy samolotów, które mogą podróżować po całym świecie i przenosić choroby nawet w najbardziej egzotyczne miejsca. Krótko mówiąc, żyjemy w doskonałych warunkach do tego, aby wirus szybko rozprzestrzenił się po całym świecie. Wirus grypy ma okres inkubacji od 1 do 4 dni. Wirus grypy może żyć na powierzchni skóry do 48 godzin. Po zainfekowaniu wirusem grypy, przeciętny dorosły może przenosić wirusa przez średnio 1 dobę. Oznacza to, że osoba zakażona może podróżować z kraju do kraju, zarażając kilka osób przed powrotem do domu, a później zarażając jeszcze swoją rodzinę i przyjaciół. W zależności od ilości napotkanych na swojej drodze osób, w ciągu jednego dnia może zarazić nawet kilkaset osób. Nie trudno wyobrazić sobie jak ten cykl powtarza się w kółko, w skali globalnej i jak szybko wszystko może wyjść spod naszej kontroli.

Niebezpieczeństwa związane z operacją stawu kolanowego

Niebezpieczeństwa związane z operacją stawu kolanowego Decydując się na operację stawu kolanowego, należy być świadomym ewentualnych skutków ubocznych, które zawsze mogą się pojawić po takim zabiegu. Trzeba wiedzieć o tym, że jeśli operacja jest wykonywana na początku choroby, to ma zdecydowanie większe szanse powodzenia, a pacjent może szybciej odzyskać zdrowie. Mimo to, wciąż istnieje wiele ryzyko wystąpienia pewnych powikłań. Zakrzepy. Skrzepy krwi mogą powstać w grubych żyłach nóg i miednicy. Lekarz może zalecić, aby podać pacjentowi lek rozcieńczający krew, aby zapewnić krążenie w nogach. Jest to także niezbędne do tego, aby skrzep nie przesunął się wyżej i nie dotarł do płuc, powodując śmiertelny zator tętnicy płucnej. Zakażenia. Zakażenia mogą czasami wystąpić po zabiegu. Mogą zdarzyć się nawet kilka tygodni później, a nawet w kolejnym roku. W takim przypadku, działania lekarzy skupiają się na tym, aby usunąć infekcję bez usuwania implantu. Niektórzy pacjenci mogą doświadczyć zakażeń układu moczowego. Dobrą wiadomością jest to, że ryzyko poważnych powikłań są rzadkie. Doświadcza ich mniej niż 2 procent osób poddanych operacji stawu kolanowego. Należy pamiętać jednak, że zakażenie może wystąpić nawet rok po operacji. Pamiętaj aby skontaktować się z lekarzem, jeśli masz trwałą gorączkę, lub inne objawy.

Nieprzyjemny zapach z pochwy

Nieprzyjemny zapach z pochwy Nieprzyjemny zapach z pochwy, to częste zmartwienie wielu kobiet. Przyczyny tego zapachu mogą być różne. Od niewłaściwej higieny, poprzez zły rodzaj bielizny, aż do poważnych chorób układu moczowego i rozrodczego. Najprostszym lekarstwem na przykry zapach z pochwy to wybór odpowiedniego rodzaju majtek. Wszyscy lekarze zalecają, aby nosić majtki bawełniane. Figi wykonane z materiałów syntetycznych, mają tendencję do wytwarzania wilgoci, która staje się pożywką dla bakterii, powodujących przykry zapach. Bawełniane majtki pomagają w dobrym obiegu powietrza, utrzymując pochwę suchą i wolną od nadmiernej wilgoci. Korzystanie z wkładek higienicznych to inna prosta metoda, która może przynieść oczekiwane zmiany. Wkładka higieniczna pomaga w absorpcji wilgoci i utrzymaniu zapachu we wkładce. Wiele kobiet uważa, że najlepszym lekarstwem na brzydki zapach pochwy, jest częste podmywanie się. To nieprawda. Częste mycie nie tylko usuwa złe bakterie, ale również te dobre. Częste podmywanie nie rozwiązuje problemu, a może go pogłębić. Zaleca się dwukrotne podmywanie w ciągu dnia. Jogurt naturalny jest niezwykle skutecznym lekarstwem na zapach z pochwy. Stosuje się go jako część tradycyjnej medycyny w wielu krajach, w celu przeciwdziałania nieprzyjemnemu zapachowi.

Jak przechowywać leki?

Jak przechowywać leki? Leki powinny być zawsze przechowywane w bezpiecznym miejscu, poza zasięgiem dzieci. Obecnie większość leków jest wyposażona w specjalne zakrętki, utrudniające dzieciom samodzielny kontakt z medykamentem. Wszystko to ma na celu aby zapobiec przypadkowemu połknięciu leków przez dzieci. Data ważności umieszczona na każdym leku, powinna być bezwzględnie przestrzegana. Jeśli okaże się, iż leki są przeterminowane, należy oddać je do utylizacji. Należy regularnie sprawdzać zawartość apteczki, pod kątem starych tabletek i leków. Bardzo istotne jest również to, w jakich warunkach będą przechowywane leki. Niektóre substancje czynne wymagają odpowiednich warunków przechowywania – takie jak niska temperatura. W takich przypadkach leki należy przechowywać w lodówce, w przeznaczonym do tego pojemniku. Apteczka to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Nie ma leków, które byłyby całkowicie nieszkodliwe. Nawet pozornie nieszkodliwe leki mogą się okazać uzależniające i niebezpieczne, jeśli zostanie przekroczona dopuszczalna dawka spożycia. Złota zasada dotycząca leków brzmi mniej więcej tak: stosuj tylko wtedy kiedy musisz i w ilości, która jest dopuszczalna. Pamiętaj że wiele osób zginęło z powodu przedawkowania leków.

Medycyna alternatywna w nowoczesnym społeczeństwie

Medycyna alternatywna w nowoczesnym społeczeństwie Zazwyczaj medycyna alternatywna różni się od medycyny tradycyjnej. Jest od niej o wiele starsza i bardziej niekonwencjonalna. Alternatywna medycyna nie stosuje tradycyjne nauki i badań, której ulegają obecne leki. Medycyna alternatywna może być również określana jako medycyna uzupełniająca. Nierzadko jako taka jest włączana do medycyny w obecnej formie. Terapie takie jak akupunktura, diety, terapie fizyczne jak i ćwiczenia lub joga są określane mianem medycyny alternatywnej. Terapie te nazywane są komplementarne, gdy są stosowane wraz z konwencjonalnym leczeniem. Jednak jeżeli będą one wykonane w miejsce konwencjonalnych zabiegów, to będą funkcjonować pod nazwą alternatywnych metod leczenia. Zazwyczaj, terapie, takie jak Ayurveda, ziołolecznictwo, medycyna ludowa, homeopatia, akupunktura, dieta, chiropraktyka, muzykoterapia, masaże i wiele innych, jest klasyfikowanych do medycyny alternatywnej lub uzupełniającej. Ludzie, którym nie udało się znaleźć lekarstwa na swoje choroby, chętniej sięgają po medycynę alternatywną. Są to ludzie, którzy zazwyczaj cierpią na raka, artretyzm, zespół nabytego niedoboru immunologicznego (AIDS), przewlekłe bóle pleców, i inne choroby, na które medycyna współczesna nie znalazła leków.

Co to jest „meta”?

Co to jest „meta”? Metamfetamina to naukowa nazwa dla niezwykle popularnego narkotyku. Jest to silny środek pobudzający. Znajduje zastosowanie w wielu różnych działaniach. Ten psychotropowy związek został opracowany pod koniec XIX wieku. Metamfetamina ma wiele zastosowań leczniczych, ale jest też substancją silnie uzależniającą. Jednym z pierwszych użytkowników metamfetaminy było wojsko. W czasie II wojny światowej, wiele rządów wyposażało swoich żołnierzy w ten środek. Wszystko po to, by mogli spać dłużej i być bardziej czujni w walce lub podczas nudnych misji. Doprowadziło to do pierwszego powszechnego nadużywania tego narkotyku. Niektóre z typowych niebezpieczeństw, powodowanych nadużywanie mety to: niszczenie zębów. Osoby uzależnione do mety często zaniedbują właściwą higienę jamy ustnej, jedzą złe pokarmy i zgrzytają zębami. Metamfetamina może powodować suchość w ustach. W efekcie, osoba taka pije więcej napojów – najczęściej o wysokiej zawartości cukru, które dodatkowo zwiększają rozpad szkliwa zębów i dziąseł. Problemy z krążeniem. Meta jest stymulantem, który przyspiesza pracę serca i ciśnienie krwi. Powoduje, że naczynia krwionośne się zwężają. Nałogowe przyjmowanie mety może powodować ataki serca, udary mózgu lub zator płucny.

Tran – pomaga czy szkodzi?

Tran – pomaga czy szkodzi? Lojalni fani łososia i makreli będą informować was, dlaczego tak bardzo kochają ryby. Pojawią się informacje o kwasach tłuszczowych Omega-3. Ich znaczeniu i korzyściach dla dobrego samopoczucia. Będą przytaczać serie badań, potwierdzających że te kwasy tłuszczowe mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Dowiecie się, ze są wykorzystywane w leczeniu różnych stanów zapalnych, chorób i dolegliwości. Opowiadając o licznych korzyściach rybiego oleju – tranu, trzeba się zastanowić czy ma one jakieś wady? Od razu trzeba tutaj powiedzieć, że nigdzie nie jest powiedziane ani napisane, że tran możesz szkodzić. Jednak nieoficjalne badania naukowe dowodzą, że olej z ryb ma wiele skutków ubocznych, a niektóre z nich są bardzo szkodliwe. Mniej poważne działania niepożądane to biegunka i podejrzany posmak w ustach, utrzymujący się przez długi czas. Można tego uniknąć, spożywając zalecaną dzienną dawkę tranu. Zazwyczaj lekarze zalecają spożywanie tranu w ilości 2 gramów dziennie. Inne ryzyko, związane z przedawkowaniem to zanieczyszczenie organizmu związkami rtęci. Choć jest to smutny fakt, to wiele światowych wód, w których odbywa się rybołówstwo, jest poważnie zanieczyszczonych rtęcią. Podczas gdy ryby mają wysoki poziom kwasów omega-3, to mogą być też zanieczyszczone metalami ciężkimi.

Jak wybrać dobry krem na hemoroidy

Jak wybrać dobry krem na hemoroidy Kupując krem do walki z hemoroidami, należy powstrzymać się przed zakupem najsilniejszego produktu. Silniejsze kremy mogą być stosowane tylko przez kilka dni. Dlatego kurację należy rozpocząć od słabszych produktów, które można stosować bez obaw o zdrowie przez kilka tygodni. Pamiętaj, że zawsze będziesz mógł kupić silniejszy krem, jeśli ten dotychczasowy nie okaże się skuteczny. I chociaż wydaje się to być pozbawione sensu, należy szukać takiego kremu, który w pierwszej łagodzi obrzęk, a dopiero później ból. Istnieje wiele domowych, naturalnych technik łagodzenia bólu z hemoroidów. Może to być ciepła kąpieli solna, okłady i wiele innych. Niestety nie ma aż tak dużego wyboru jeśli chodzi o zmniejszanie obrzęku. Dlatego właśnie musimy w tym zakresie polegać na produktach medycznych. Zapach kremu może być innym problemem. Nie chcesz stosować takiego kremu, który ma dziwny zapach. Niezależnie od tego, jak dobrze działa. W wielu sytuacjach może być kłopotliwe stosowanie kremu i mocnym i bardzo intensywnym zapachu. Znajdź taki krem, który ma delikatną woń, dzięki czemu można go stosować zarówno w domu, jak i w pracy. Dzięki temu, nikt się nie dowie o twoim małym problemie. Radzenie sobie z hemoroidami może być trudne, ale z odpowiednio dobranymi lekami poradzisz sobie z tym.

Czy stres może wywoływać raka?

Czy stres może wywoływać raka? To smutny, ale dobrze znany fakt. Pomimo licznych starań, jakie podejmuje nowoczesna technika i medycyna, co roku wiele osób umiera na raka. Są to różne odmiany nowotworów. Rak jelita grubego jest drugą najbardziej zabójczą z tych chorób. Te zabójcze choroby są często wynikiem naszego obecnego stylu życia. Jemy złą żywność, pijemy za mało czystej wody i oddychamy skażonym powietrzem. Jesteśmy narażeni na wdychanie toksyn w miejscu pracy, podczas odpoczynku, a nawet w czasie nocnego snu. Ale wszystkie te rzeczy są w Twojej mocy, aby je zmienić. Możesz podjąć odpowiednie kroki, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe. Picie dużej ilości wody pomaga w oczyszczeniu jelita grubego i innych narządów. Tym samym umożliwia im lepsze funkcjonowanie. Ale czy kiedykolwiek pomyślałeś o tym, że nadmierny stres także może powodować raka? Wiemy o tym, że paląc papierosy i pijąc w nadmiarze kawę i alkohol, zwiększamy szansę zachorowania na raka. Ale czemu nie wiemy, że denerwując się, również się zbliżamy do tej choroby? Oczywiście nie da się całkowicie wyeliminować stresu z naszego życia. Ale można go zredukować do tego stopnia, aby nie stanowił kolejnego gwoździa do naszej trumny. Jest to wymagające, ale jak najbardziej możliwe do wykonania.