Alternatywne sposoby leczenia depresji

Alternatywne sposoby leczenia depresji Dlaczego powinniśmy promować alternatywne metody leczenia depresji? Głównym powodem jest to, że antydepresanty nie są odpowiednie dla wszystkich pacjentów. Mogą również wywoływać bardzo niepokojące skutki uboczne. rzeczywiście. Nawet niewielkie zmiany w bilansie substancji chemicznych w mózgu, mogą regulować nasze nastroje i uczucia. Niewłaściwy dobór leków może spowodować, że możemy wpaść w jeszcze głębszą depresję i stracić zainteresowanie wszystkim. Skutki uboczne stosowania antydepresantów mogą być od umiarkowanych aż do ciężkich. Często przechylają szalę, sprawiając że pacjenci szukają alternatywnych metod leczenia depresji. Czy wiesz, że istnieje pewna substancja chemiczna, który odgrywa decydującą rolę dla naszych nastrojów? Jest to serotonina. To co jemy może mieć wpływ na ilość tej substancji, czyli na nasze nastroje. Jakie pokarmy dobrze wpływają na nasz nastrój? Oto kilka produktów żywnościowych, które podnoszą poziom serotoniny w organizmie. Jest to fasola mung, homary, szparagi, nasiona słonecznika, ser, ananas, tofu, szpinak i banany. Dieta oparta na tych produktach, to skuteczna i zarazem smaczna metoda leczenia depresji. Największą zaletą alternatywnych metod leczenia depresji jest ich bezpieczeństwo.

Co jeść, aby obniżyć zły cholesterol

Co jeść, aby obniżyć zły cholesterol Oto produkty, które należy spożywać, jeśli w twoim organizmie utrzymuje się za wysoki poziom złego cholesteroli. Ryby, a szczególnie łosoś i tuńczyk. Ryby zapewniają wystarczająco dużo kwasów tłuszczowych omega-3, oraz cholesterolu HDL – czyli substancji niezbędnych do obniżenia stężenia cholesterolu frakcji LDL oraz zmniejszenia ciśnienia tętniczego. Oliwa z oliwek, oliwki i awokado. Nienasycone tłuszcze są dobre dla serca, ponieważ zwiększają poziom HDL wzrasta. Awokado, oliwa z oliwek i oliwki są bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które obniżają stężenie cholesterolu LDL. Tak często jak to możliwe, należy do gotowania używać oliwę z oliwek. Migdały, pistacje, orzechy włoskie. Migdały zawierają sterole roślinne, które blokują absorpcję cholesterolu. Orzechy są także bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które utrzymują naczynia krwionośne zdrowe i elastyczne. Pistacje są bogate w selen, przeciwutleniacz zapobiegający chorobom układu krążenia. Jabłka. Jedno jabłko dziennie utrzyma cię z dala od lekarza. Jabłka posiadają zarówno rozpuszczalny jak i nierozpuszczalny błonnik, który chroni i oczyszcza tętnice. Brązowy ryż – on także zmniejsza poziom cholesterolu, a oprócz tego jest bogaty w błonnik i magnez.

Kurkuma – bądź zdrów

Kurkuma – bądź zdrów Zapobiegania i leczenia stanów zapalnych w organizmie jest kluczem do długiego i zdrowego życia. Łatwo dostępna roślina o nazwie kurkuma, i jej aktywny składnik kurkumina mogą Ci w tym pomóc. Ale od początku. Co to jest zapalenie? Jest to proces, w którym krwinki białe, naturalna bariera ochronna naszego organizmu, ulegają zakażeniu. Zakażenie powodują inwazje wirusów i bakterii. Zapalenie można łatwo rozpoznać, po takich objawach jak zaczerwienienie i obrzęk. Obecnie uznaje się, że wiele chorób wieku starczego jest wynikiem przewlekłego zapalenia. Są to reumatoidalne zapalenia stawów, zapalenie ścięgna lub zapalenie kaletki. Oprócz tego wszystkie zapalenia kości i stawów, fibromyalgia, choroby serca, wysoki poziom cholesterolu, zaburzenia trawienia, zespół jelita drażliwego, a nawet demencje, oraz choroba Alzheimera. Kurkuma jest rośliną, która należy do rodziny imbiru. Rośliny jest zbierana w tropikalnej Azji Południowej. Kurkuma jest przerabiana na proszek o głębokim, pomarańczowo-żółtym kolorze. Używana jest w kuchni azjatyckiej i środkowo wschodniej. Można ją znaleźć w musztardzie, w której stanowi źródło koloru żółtego. Kurkuma jest od wieków stosowana w tradycyjnej medycynie, oraz jako suplement diety dla problemów żołądkowych.

Dobry i zły cholesterol

Dobry i zły cholesterol Jeśli należysz do osób, które są genetycznie predysponowani do wysokiego poziomu cholesterolu, to pora zmienić dietę. Spożywanie pokarmów, które obniżają poziom cholesterolu, w połączeniu ze zdrowym stylem życia są najbardziej skutecznym sposobem na walkę z cholesterolem naturalnie. Jeśli poziom cholesterolu jest bardzo wysoki, być może musisz będzie brać leki, w celu zmniejszenia jego stężenia. Ale równie ważne jest, aby jeść dietę, która jest zdrowa dla serca i gimnastyki. Istnieją dwa rodzaje cholesterolu w organizmie. Lipoprotein o niskiej gęstości (LDL), czyli zły cholesterol, który osiada na ścianach tętnic, czyniąc je twardymi i wąskimi. To ogranicza swobodny przepływ krwi do serca i zwiększa ryzyko zawału serca. Dobry cholesterol lub lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL) przenosi nadmiar cholesterolu LDL z krwi do wątroby w celu jego likwidacji. Wiedząc o tym, należy spożywać pokarmy bogate w cholesterol HDL, a ubogie w LDL. Takim produktem jest owsianka i produkty pełnoziarniste. Przeprowadzone badania wykazały, że ludzie, którzy mają dietę bogatą w produkty pełnoziarniste, są mniej podatni na rozwój miażdżycy tętnic. Całe ziarna i płatki owsiane są bogate w błonnik rozpuszczalny, który zmniejsza ilość cholesterolu wchłanianego przez organizm.

Co to jest „meta”?

Co to jest „meta”? Metamfetamina to naukowa nazwa dla niezwykle popularnego narkotyku. Jest to silny środek pobudzający. Znajduje zastosowanie w wielu różnych działaniach. Ten psychotropowy związek został opracowany pod koniec XIX wieku. Metamfetamina ma wiele zastosowań leczniczych, ale jest też substancją silnie uzależniającą. Jednym z pierwszych użytkowników metamfetaminy było wojsko. W czasie II wojny światowej, wiele rządów wyposażało swoich żołnierzy w ten środek. Wszystko po to, by mogli spać dłużej i być bardziej czujni w walce lub podczas nudnych misji. Doprowadziło to do pierwszego powszechnego nadużywania tego narkotyku. Niektóre z typowych niebezpieczeństw, powodowanych nadużywanie mety to: niszczenie zębów. Osoby uzależnione do mety często zaniedbują właściwą higienę jamy ustnej, jedzą złe pokarmy i zgrzytają zębami. Metamfetamina może powodować suchość w ustach. W efekcie, osoba taka pije więcej napojów – najczęściej o wysokiej zawartości cukru, które dodatkowo zwiększają rozpad szkliwa zębów i dziąseł. Problemy z krążeniem. Meta jest stymulantem, który przyspiesza pracę serca i ciśnienie krwi. Powoduje, że naczynia krwionośne się zwężają. Nałogowe przyjmowanie mety może powodować ataki serca, udary mózgu lub zator płucny.

Czy stres może wywoływać raka?

Czy stres może wywoływać raka? To smutny, ale dobrze znany fakt. Pomimo licznych starań, jakie podejmuje nowoczesna technika i medycyna, co roku wiele osób umiera na raka. Są to różne odmiany nowotworów. Rak jelita grubego jest drugą najbardziej zabójczą z tych chorób. Te zabójcze choroby są często wynikiem naszego obecnego stylu życia. Jemy złą żywność, pijemy za mało czystej wody i oddychamy skażonym powietrzem. Jesteśmy narażeni na wdychanie toksyn w miejscu pracy, podczas odpoczynku, a nawet w czasie nocnego snu. Ale wszystkie te rzeczy są w Twojej mocy, aby je zmienić. Możesz podjąć odpowiednie kroki, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe. Picie dużej ilości wody pomaga w oczyszczeniu jelita grubego i innych narządów. Tym samym umożliwia im lepsze funkcjonowanie. Ale czy kiedykolwiek pomyślałeś o tym, że nadmierny stres także może powodować raka? Wiemy o tym, że paląc papierosy i pijąc w nadmiarze kawę i alkohol, zwiększamy szansę zachorowania na raka. Ale czemu nie wiemy, że denerwując się, również się zbliżamy do tej choroby? Oczywiście nie da się całkowicie wyeliminować stresu z naszego życia. Ale można go zredukować do tego stopnia, aby nie stanowił kolejnego gwoździa do naszej trumny. Jest to wymagające, ale jak najbardziej możliwe do wykonania.

Wysokie koszty medycyny profilaktycznej

Wysokie koszty medycyny profilaktycznej Ponieważ trwa debata na temat reformy systemu opieki zdrowotnej, jednym z omawianych tematów jest reforma systemu szczepień profilaktycznych. Zwolennicy reformy twierdzą, że profilaktyka, pomimo że dosyć kosztowna, jest bardzo opłacalna. Eliminuje konieczność długiego i drogiego leczenia w przyszłości. To jest doskonały argument do tego, aby zastanowić się nad tym, czy profilaktyka jest droga czy nie. Samo wbicie igły i zaaplikowanie szczepionki nie wiąże się z jakimiś poważnymi kosztami. Także wyprodukowanie szczepionki samo w sobie nie jest zbyt wysokie. Problemem są niestety wysokie stawki, których żądają za nie firmy farmaceutyczne. Sugeruje się, aby powstało rządowe laboratorium, zajmujące się opracowywaniem i produkcją szczepionek. Co to oznacza? Że szczepionki mogłyby być sprzedawane w cenie produkcji, czyli po kosztach. Przyniosłoby to skarbowi państwa wiele oszczędności. Niestety pojawia się też pewna wątpliwość. Sceptycy twierdzą, że rządowe laboratoria mogłyby podejmować zakazane próby modyfikowania szczepionek, tak aby testować na niczego nieświadomej ludności nową broń biologiczną. I mimo że ten pomysł może przypominać scenariusz filmu science fiction, może w tym być małe ziarnko prawdy.

W cym pomaga akupunktura

W cym pomaga akupunktura Być może jednym z najważniejszych aspektów akupunktury jest fakt, że nie jest to środek farmaceutyczny, lecz naturalna metoda. Metoda, przez którą może być zwiększone nasze poczucie dobrobytu. W sposób całkowicie naturalny. Akupunktura może zwiększyć krążenie krwi. Jest pomocna w zwalczaniu powtarzających się objawów stresu, takich jak zespół bolącego nadgarstka lub zapalenie ścięgien nadgarstka. Akupunktura pomaga osobom cierpiącym na ból pleców, ból stawu kolanowego, lub dowolny typ bólu w organizmie. Pomaga także w zwalczaniu bólów głowy, działając w dokładnie taki sam sposób, w jaki działają gabinety masażu! Poddając się zabiegowi akupunktury, czujemy spokój. Spokój, który pozwala na przejście w trybu bezstresowego. I choć prawdą jest, że akupunktura różnie jest postrzegana przez środowiska naukowe, to jej wpływ na poprawę naszego życia jest niezaprzeczalny. Akupunktura zaliczana jest do jednej z gałęzi medycyny naturalnej, znanej na świecie od tysiącleci. Setki milionów ludzi na całym świecie, stosujących akupunkturę są dowodem na to, że i my powinniśmy dać jej szansę. Jeśli i ty chcesz przekonać się na własnej skórze o jej zaletach, znajdź w swoim mieście gabinet medycyny naturalnej, który ma w swojej ofercie zabiegi akupunktury.